Datové schránky

Logo

Zprovoznění velkoobjemových datových zpráv (VoDZ) v testovacím a PROVOZNÍM prostředí

Nedoporučujeme úřadům přijímat formát ZIP (ačkoliv ZIP lze posílat přes ISDS - ZIP není archivní formát, nelze provést konverzi do analogu přes CzechPoint atd.). Úřad si stanovuje jaké formáty přijímá a minimum přijímaných formátů jsou aktuálně platné výstupní datové formáty kde ZIP není.

V nové legislativě NSESSS 2023 (a atestačních scénářích) také není zpracování ZIP úplně přesně specifikováno - přesný výklad pravděpodobně vydá MV (nebo nech se na něj poptají u MV).

Absence legislativní definice pro komprimované archivy (zejména počet úrovní vnoření, počet komponent, komprimace) výrazně navyšuje bezpečnostní rizika. Zejména u více úrovní vnoření např. nelze garantovat spolehlivé vyhodnocení antivirem.

Datum vložení: 5. 1. 2024 17:57
Datum poslední aktualizace: 5. 1. 2024 18:02